Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

«Основи енергозбереження» у гімназії

Дата: 28 вересня 2018 о 13:16
Автор: Кіт Я. Я.
155 переглядів

У Бродівській гімназії імені Івана Труша відкрили другий на Львівщині клас енергоефективності та запровадили навчальний курс «Основи енергозбереження» для учнів 9-х класів (на зразок вже діючого у місті Жовква). Клас відкрито з метою підвищення рівня обізнаності учнів, щодо енергоефективних технологій та альтернативних джерел енергії, створення навичок енергозбереження з дитинства. Цьому передувала перемога гімназії у мікропроекті «Інкубатор енергоощадності» і підписання Угоди про співпрацю між Асоціацією «Енергоефективні міста України» та ГО «Спільнота взаємодопомоги «Просто неба» (керівник о. Ярослав Царик).
Тож нещодавно у гімназії відбулося урочисте відкриття демонстраційного кабінету з енергоефективності. Просторе класне приміщення облаштоване інформаційними стендами та банером, у кабінет придбано сучасне електровимірювальне обладнання: мобільний тепловізор, пірометр, люксометр, анемометр, енергометр; демонстраційне обладнання: ноутбук, портативний проектор, багатофункціональний пристрій. На відкриття кабінету зібралися дирекція гімназії, вчителі, начальник відділу освіти Микола Сторожук, директор ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3» Борис Мартинюк, керівник ГО «СВ «Просто неба» о.Ярослав Царик, голова комісії з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії о.Тарас Дзьоба, спеціаліст міськради Богдан Сторожинський.
Директор гімназії Руслан Шишка розповів, що передумовою підготовки цього проекту була низька поінформованість дітей та їх батьків щодо енергоощадності, неефективного використання енергоносіїв. Запровадження спецкурсу «Основи енергозбереження» дасть змогу застосовувати новітнє обладнання для розроблення з дітьми цілого ряду проектів з обстеження класів, електромережі, освітлення, дослідження тепловтрат. Р.Шишка ознайомив присутніх з метою та завданнями проекту, зазначивши, що актуальним буде використання цих навчальних засобів на уроках фізики, географії тощо, а також співпраця зі школами міста й району.
«Сьогодні ми радіємо, що у місті Броди отримав життя такий чудовий проект. Це хороша нагода для молоді рости свідомими та нести власну відповідальності за світ і ресурси, які у ньому є, вчитися дбати про довкілля», – наголосив у вітальному виступі о. Тарас Дзьоба, а також подарував гімназистам аератор (заощаджує воду, а відтак і енергоносії), видання «Екологічний дороговказ» та Еко-торбинку.
За задумом оранізаторів, цей клас має стати інкубатором енергоощадності для Бродівщини, а також для сусідніх районів. Нагадаємо, що проект зреалізовано за кошти Міжнародного Вишеградського Фонду та за сприяння Асоціації «Енергоефективні міста України».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.